blogrostami blogrostami .

blogrostami

قیمت نجومی دارو تخلف محرز است

سالم خبر: عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مطبق اعلام وزارت بهداشت تمام اختلاف قیمت ارز دولتی و آزاد به داروخانه‌ها پرداخت و بیمه‌ها پای کار خواهند آمد، اگر داروخانه‌ای غیر از این عمل کرد و دارو را به قیمت نجومی در اختیار بیماران قرار داد تخلف کرده و باید پاسخگو باشد.

سالم خبر: عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مطبق اعلام وزارت بهداشت تمام اختلاف قیمت ارز دولتی و آزاد به داروخانه‌ها پرداخت و بیمه‌ها پای کار خواهند آمد، اگر داروخانه‌ای غیر از این عمل کرد و دارو را به قیمت نجومی در اختیار بیماران قرار داد تخلف کرده و باید پاسخگو باشد.

مقالات بیشتر:وکیل پایه یک دادگستری تهران

به گزارش سالم خبر، محمدعلی محسنی‌بندپی عضو کمیسیون بهداشت مجلس در مورد گرانی ۲۵ تا ۵۳۰ درصدی دارو گفت: طبق جلساتی که با وزیر بهداشت و درمان پزشکی و معاونان وزارتخانه در خصوص گرانی دارو داشتیم مشخص شد، مبلغی که سازمان برنامه و بودجه برای تامین دارو برای وزارت اقتصاد و سازمان‌های بیمه‌گر در نظر گرفته بود، مابه‌التفاوت ارز ترجیحی و آزاد است که پرداخت شد.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: معاون وزیر بهداشت در جلسه کمیسیون بهداشت صراحتا از پرداخت اختلاف هزینه ارز دولتی و آزاد در حوزه دارو به صورت پیامک به تمام داروخانه‌ها خبر داد.

وی در ادامه یادآور شد: پوشش همگانی بیمه‌ای یکی از اقداماتی است که می‌توانیم قاچاق دارو در حوزه سلامت راکنترل کرده و دست دلالان را از ارز دولتی کوتاه کنیم، با اجرایی شدن طرح ملی بیمه همگانی تمام دارو‌ها از طریق سامانه الکترونیک در اختیار افراد واجد شرایط قرار می‌گیرد، اگر فردی خارج از سیستم بیمه‌ای تعیین شده بخواهد دارویی به نرخ آزاد تهیه کند یا از کشور خارج کند بی تردید باید هزینه آزاد آن را بپردازد.

محسنی بندپی در مورد تبعات حذف ارز ترجیحی برای دارو، تاکید کرد: اگر سازمان برنامه و بودجه به تعهدات خود در مورد ارز دولتی و مابه التفاوتش عمل کند و آن را در اختیار سازمان‌های بیمه گر قرار دهد بی شک چشم‌انداز حذف ارز دولتی برای حوزه سلامت و حمایت از بیماران مثبت خواهد بود، با روی کار آمدن بیمه‌ها شاهد کاهش فشار حداکثری بر روی مردم خواهیم بود.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در مورد داروخانه‌های متخلف که با قیمت نجومی دارو در اختیار بیماران قرار می‌دهند، خاطرنشان کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت تمام اختلاف قیمت ارز دولتی و آزاد به داروخانه‌ها پرداخت و بیمه‌ها پای کار خواهند آمد، اگر داروخانه‌ای غیر از این عمل کرد و دارو را به قیمت نجومی در اختیار بیماران قرار داد تخلف کرده است و باید پاسخگو باشد.

بهداشت و درمان پزشکی خاطرنشان کرد: تمام دارو‌ها با حذف ارز ترجبحی تحت پوشش همگانی بیمه‌ها قرار خواهند گرفت و داروخانه‌ها باید در سایه  پوشش بیمه‌ای خدمات به بیماران ارائه کنند، دو قوه مجریه و مقننه ناظر بر اجرای درست صفر تا صد حذف ارز ترجیحی دارو خواهند بود.

مقالات دیگر:مرکز توانبخشی سالمندان تهران


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۰۶:۰۳ توسط:blogrostami موضوع: نظرات (0)